AKTUALNOŚCI

Trwa ładowanie
A A A

Z życzeniami u stulatki z Drążdżewa

Zastępca Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Andrzej Kneć reprezentował Prezesa KRUS na uroczystości z okazji setnych urodzin emerytowanej rolniczki, Pani Apolonii Gęsiak.

Dostojna Jubilatka urodziła się 15 grudnia 1916 roku w Stanach Zjednoczonych. Do Polski przyjechała z rodzicami jako 3-miesięczne niemowlę. Przez całe swoje życie była związana z rolnictwem.

Prowadzone z mężem gospodarstwo rolne Państwo Gęsiak dwukrotnie musieli odbudowywać po pożarach. Mąż Pani Apolonii zmarł 20 lat temu, nie żyją również wszystkie Jej dzieci.

Stulatka mieszka obecnie z wnuczkiem Piotrem w Drążdżewie, w gminie Krasnosielc. Jak na swój wiek cieszy się doskonałym zdrowiem. Na tradycyjne pytanie o receptę na długowieczność odpowiedziała, że podstawą jest dobre odżywianie. W menu Pani Apolonii są ryby, mięso, mało chleba i ziemniaków, a przed jedzeniem.... kieliszek domowej nalewki.

Zastępca Prezesa KRUS Andrzej Kneć (na foto trzeci od lewej wśród Gości i najbliższej rodziny p. Apolonii), przekazał emerytce Kasy list gratulacyjny Prezesa KRUS oraz życzenia od kierownictwa Kasy, i pracowników Placówki Terenowej KRUS w Makowie Mazowieckim.

W obchodach setnej rocznicy urodzin Pani Apolonii wziął również udział kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, Marcin Grabowski, który przekazał Jubilatce list gratulacyjny od premier Beaty Szydło. Z kolei wójt gminy Krasnosielc, Paweł Ruszczyński, złożył życzenia w imieniu mieszkańców gminy Krasnosielc.

Data dodania:

21.12.2016