Tytuł: XI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

XI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Komunikat Przewodniczącego Centralnej Komisji Konkursowej w kategorii gospodarstw indywidualnych XI Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Komunikat Przewodniczącego Krajowej Komisji Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - XI edycja w kategorii zakładów rolnych

Lista laureatów etapu wojewódzkiego 

lp.

imię i nazwisko

miejscowość

województwo

1

Małgorzata i Dariusz Zaręba  

Jastrząbka Młoda

podlaskie

2

Danuta i Zbigniew Lebiedzińscy  

Dziennice

kujawsko-pomorskie

3

Maria i Horst Ziaja  

Jeżowa

śląskie

4

Anna i Paweł Łukaszewicz

Lędowo

pomorskie

5

Anna i Krzysztof Bugaj  

Chlewice

świętokrzyskie

6

Jerzy Jabłonowski  

Marcelin

zachodniopomorskie

7

Marta i Kazimierz Kwaterowie  

Kraków

małopolskie

8

Agnieszka i Zbigniew Skop  

Mołożów

lubelskie

9

Beata i Sławomir Witkowscy 

Konopnica

 łódzkie

10

Iwona i Arkadiusz Cieślak 

Długa

 warmińsko-mazurskie

11

Reinhard Wollny 

Nowa Wieś Prudnicka 

opolskie

12

Katarzyna i Aleksander Zmyślony  

Kromolice

wielkopolskie

13

Teofil i Marek Zygarlicki  

Stary Lubliniec

podkarpackie

14

Elżbieta i Wojciech Pysiak  

Zdziechów

mazowieckie

15

Agnieszka i Ireneusz Tatarek 

Police 

dolnośląskie

16

Bożena Jezierska, Szymon i Łukasz Jezierscy  

Przecław

lubuskie

Trwają eliminacje konkursowe w XI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013. W tym roku w kategorii gospodarstw indywidualnych uczestniczy 980 gospodarstw.

Komisje konkursowe, powołane przez dyrektorów oddziałów regionalnych KRUS, w całym kraju wizytują obecnie gospodarstwa zakwalifikowane do udziału w konkursie.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, komisje te będą sprawdzać przede wszystkim stopień występowania zagrożeń wypadkowych, ale również ocenią estetykę gospodarstw oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy.

Podczas wizytacji komisje będą też przypominać o zwiększonym zagrożeniu wypadkami w czasie spiętrzenia sezonowych prac. Im mniej będzie takich zagrożeń, tym większa szansa na zwycięstwo.

Warto, by nie tylko rolnicy uczestniczący w dorocznym konkursie o miano najbezpieczniejszego poświęcili trochę czasu na dokonanie przeglądu całego gospodarstwa i na bieżące usuwanie zagrożeń, które mogą stać się przyczyną wypadku przy pracy. Każdy natomiast uczestnik konkursu, który poczyni starania, aby zmniejszyć ryzyko zagrożenia wypadkami podczas czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa, zadba o estetykę i ład, może uważać się za osobę wygraną – ponieważ jego praca będzie dużo bardziej bezpieczna.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Tradycyjnie Prezes KRUS zapewnia główną nagrodę dla zdobywcy I miejsca w etapie centralnym.

Wkrótce, bo już pod koniec czerwca, poznamy szesnastu laureatów wojewódzkich, których gospodarstwa będą w lipcu wizytowane przez Centralną Komisję Konkursową, powołaną przez Prezesa KRUS.

Skalę zainteresowania XI konkursem KRUS w województwach ilustruje mapa.

 

Zapoczątkowuje pobieranie plikuRegulamin

Zapoczątkowuje pobieranie plikuZgłoszenie do konkursu


Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym okniePoprzednie konkursy

Galeria zdjęć z uroczystego podsumowania Konkursu

I nagroda i jej zdobywcy

  • I nagroda i jej zdobywcy
  • Konferansjer
  • Teofil i Marek Zygarliccy woj.podkarpackie
  • Beata i Sławomir Witkowscy - laureaci woj. łódzkie
  • Państwo Lebiedzińscy - lauraci - woj. kujawsko-pomorskiego
  • Państwo Maria i Horst Ziajowie - laureaci woj. śląskie
  • Marta i Kazimierz Kwatrowie - woj. małopolskie
  • Danuta i Jerzy Jabłonowscy - woj. zachodniopomorskie
  • Katarzyna Aleksander Zmyślony - woj. wielkopolskie
  • Anna i Krzysztof  Bugajowie woj. świetokrzyskie
  • Państwo Gerda i Reinhard Wollny - laureaci woj. opolskie
  • Iwona i Arkadiusz Cieślakowie - woj. warmińsko-mazurskie
  • Pan Dariusz Zaręba - laureat woj. podlaskie
  • Bożena, Szymon i Łukasz Jezierscy - woj. lubuskie
  • Państwo Agnieszka i Zbigniew Skopowie - woj. lubelskie
  • III miejsce Ireneusz Tatarek - woj. dolnośląskie
  • Wojciech Pysiak z dziećmi - woj. mazowieckie - II-miejsce
  • Państwo Jabłonowscy - laureaci woj. pomorskie
  • Dziennikarze
  • Losowanie nagród od europosłów

Zamknij