KONKURSY

Trwa ładowanie
A A A

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci - zwierzaki to nie pluszaki

Materiał archiwalny z 2015 r.

„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki” - pod takim tytułem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała w 2015 r.  we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy piąty konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych na terenach wiejskich.

Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki. Patronami medialnymi zostali: dwutygodnik „AGROserwis”, miesięcznik „AGROmechanika. Technika w gospodarstwie” oraz telewizja interaktywna AgroNews.com.pl.

Do konkursu poświęconego zapobieganiu wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich, przystąpiła imponująca liczba 33 400 uczniów klas 0-3 i 4-6 z 2 311 szkół podstawowych.

Ocenie komisji etapów wojewódzkich i centralnego podlegały nie tylko walory artystyczne pracy, ale też sposób zobrazowania idei Konkursu. W szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w eliminacjach, odbyły się szkoleniowe spotkania pracowników Kasy z dziećmi, mające na celu merytoryczne wprowadzenie uczniów do konkursowej tematyki.

Spośród 96 prac przekazanych przez Oddziały Regionalne KRUS do oceny w etapie centralnym, Centralna Komisja Konkursowa wyłoniła 16 laureatów.

Laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!” w 2015 roku zostali:

w I grupie wiekowej (klasy 0-3)

  • I miejsce – Karol Dzieńkowski, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kamieniu, woj. lubelskie;
  • II miejsce – Szymon Ożarowski, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Przybyszewskiego w Bebelnie, woj. świętokrzyskie;
  • III miejsce – Aleksandra Woźniak, Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Płowcach, woj. kujawsko-pomorskie.

w II grupie wiekowej (klasy 4-6)

  • I miejsce – Izabela Jasińska, Zespół Szkół Publicznych w Łaszczówce, woj. lubelskie;
  • II miejsce – Wiktoria Samulska, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy, woj. lubuskie;
  • III miejsce – Amelia Czerczer, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie, woj. mazowieckie.

Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienia następującym autorom prac:

I grupa wiekowa

  • Amelia Szulc, Szkoła Podstawowa w Jenińcu, woj. lubuskie;
  • Jakub Roszkowski, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance, woj. podlaskie;
  • Kinga Kubiciel, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kościeliskach, woj. opolskie;
  • Paulina Micuła, Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowisku, woj. małopolskie;
  • Maksymilian Majda, Szkoła Podstawowa w Chorzęcinie, woj. łódzkie.

II grupa wiekowa

  • Aleksandra Gil, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli, woj. świętokrzyskie;
  • Mateusz Przybyłowski, Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem, Szkoła Filialna w Gródku Rządowym, woj. mazowieckie;
  • Filip Markiewicz, Szkoła Podstawowa im. Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej w Leścach, woj. lubelskie;
  • Weronika Górna, Szkoła Podstawowa w Kornem, woj. pomorskie;
  • Amelia Rynkiewicz, Szkoła Podstawowa w Starych Drzewcach, woj. lubuskie.

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się 17 czerwca b.r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP, z udziałem laureatów, ich rodziców, nauczycieli, oraz przedstawicieli patronów i organizatorów. Laureaci Konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, patronów Konkursu oraz firmy współpracujące. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Bayer CropScience.

I grupa wiekowa (klasy 0-3) - I miejsce - Karol Dzieńkowski, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kamieniu, woj. lubelskie

  • I grupa wiekowa (klasy 0-3) - I miejsce - Karol Dzieńkowski, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kamieniu, woj. lubelskie
  • I grupa wiekowa (klasy 0-3) - II miejsce - Szymon Ożarowski, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Przybyszewskiego w Bebelnie, woj. świętokrzyskie
  • I grupa wiekowa (klasy 0-3) - III miejsce - Aleksandra Woźniak, Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Płowcach, woj. kujawsko-pomorskie
  • I grupa wiekowa - wyróżnienie - Amelia Szulc, Szkoła Podstawowa w Jenińcu, woj. lubuskie
  • I grupa wiekowa - wyróżnienie - Jakub Roszkowski, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance, woj. podlaskie
  • I grupa wiekowa - wyróżnienie - Kinga Kubiciel, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kościeliskach, woj. opolskie
  • I grupa wiekowa - wyróżnienie - Paulina Micuła, Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowisku, woj. małopolskie
  • I grupa wiekowa - wyróżnienie - Maksymilian Majda, Szkoła Podstawowa w Chorzęcinie, woj. łódzkie
  • II grupa wiekowa (klasy 4-6) - I miejsce - Izabela Jasińska, Zespół Szkół Publicznych w Łaszczówce, woj. lubelskie
  • II grupa wiekowa (klasy 4-6) - II miejsce - Wiktoria Samulska, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy, woj. lubuskie
  • II grupa wiekowa (klasy 4-6) - III miejsce - Amelia Czerczer, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie, woj. mazowieckie
  • II grupa wiekowa - wyróżnienie - Aleksandra Gil, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli, woj. świętokrzyskie
  • II grupa wiekowa - wyróżnienie - Mateusz Przybyłowski, Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem, Szkoła Filialna w Gródku Rządowym, woj. mazowieckie
  • II grupa wiekowa - wyróżnienie - Filip Markiewicz, Szkoła Podstawowa im. Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej w Leścach, woj. lubelskie
  • II grupa wiekowa - wyróżnienie - Weronika Górna, Szkoła Podstawowa w Kornem, woj. pomorskie
  • II grupa wiekowa - wróżnienie - Amelia Rynkiewicz, Szkoła Podstawowa w Starych Drzewcach, woj. lubuskie