AKTUALNOŚCI

A- A A+

Zaproszenie dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi KRUS

Wykorzystaj wolny czas na poznanie zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym

Nieważne ile masz lat, czy jesteś przedszkolakiem, czy myślisz już o zakończeniu nauki w szkole podstawowej – mieszkasz na wsi w gospodarstwie rolnym lub odwiedzasz kolegów, których rodzice są rolnikami, lub masz rodzinę na wsi – pamiętaj, że gospodarstwo to miejsce, w którym zarówno mieszka, jak i pracuje rolnicza rodzina. Stwarza to liczne zagrożenia dla bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Na pewno nauczyciele, a przede wszystkim rodzice, mówili wiele razy o tym, czego trzeba unikać i jak się zachować, by nic złego się nie wydarzyło. Być może wiesz już bardzo dużo na ten temat. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza: sprawdź swoją wiedzę. Na stronie internetowej masz do dyspozycji materiały, z których dowiesz się co możesz zrobić, żeby wspomóc rodziców w dbaniu o Twoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim pamiętaj, że dzieci nie mogą pracować w gospodarstwie rolnym, a jedynie pomagać rodzinie - i to tylko w niektórych pracach. Koniecznie zapoznaj się z listą czynności, których dzieci poniżej 16 lat nie mogą wykonywać, gdyż stwarzają zagrożenie:

Chron dziecko w gospodarstwie rolnym - wykaz czynnosci szczegolnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno 
powierzać dzieciom poniżej 16 lat

Ponadto zapraszamy do obejrzenia i zapoznania się z następującymi materiałami:

1. Film pt.: „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, który zabierze Cię na wirtualny spacer po gospodarstwie:

„Gra o zdrowie i bezpieczeństwo” 

2. Szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w którym wraz z trojgiem sympatycznych dzieci poznasz najczęściej występujące w gospodarstwach sytuacje niebezpieczne:

Szkolenie e-learningowe dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy

3. Broszura pt. „Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi” – to kolorowa książeczka dla młodszych dzieci, pełna ciekawie przedstawionych sytuacji, które mogą się wydarzyć w gospodarstwie:

Książeczka "Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi"

 4. Broszura pt. „Projekt Immortals, czyli jak żyć na wsi bezpiecznie …i z pasją!” – to komiks dla młodzieży, który opowiada o grupie mieszkających na wsi przyjaciół, którzy razem z czytelnikiem dowiadują się, że wielu nieszczęśliwych zdarzeń można uniknąć:

Broszura "PROJEKT IMMORTALS, czyli jak żyć na wsi bezpiecznie... i z pasją" 

5. Kolorowanka „Upadek to nie przypadek” to propozycja dla wszystkich - wydrukuj i pokoloruj obrazki, a dowiesz się co możesz zrobić, żeby żyć zdrowo i bezpiecznie:

Kolorowanka "Upadek to nie przypadek"

6. Kolorowanka dotyczącą prac w gospodarstwie rolnym, których nie mogą wykonywać dzieci do lat 16:

Kolorowanka

 

Bezpieczny Krusik - gra pamięciowa dla dzieci

Mądry Krusik - gra karciana dla dzieci


Do góry

To top

Do góry