AKTUALNOŚCI

A- A A+

 

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim

W dniu 7 października, w jubileuszowym roku 30-lecia Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego.

Podczas uroczystości, zorganizowanej przez Centralę i Oddział Regionalny KRUS w Warszawie, podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik, Dyrektor  Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala oraz osoby zaangażowane w pozyskanie terenu i budowę obiektu, m.in. parlamentarzyści i samorządowcy z tego terenu.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podkreślił w swoim przemówieniu: Obowiązkiem KRUS jest być zawsze blisko rolników, a swoim interesantom zapewniać jak najbardziej profesjonalną obsługę. Takie podejście przyczynia się do budowania relacji zaufania między instytucjami państwowymi a obywatelami, szczególnie gdy wymagania wobec urzędu rosną wraz z rozwojem coraz nowocześniejszych technologii.

Prezes Aleksandra Hadzik powiedziała: placówki terenowe KRUS w całej Polsce, dzięki dogodnej lokalizacji są dostępne dla rolników w miejscowościach położonych niedaleko od prowadzonej przez nich działalności rolniczej. Dokładamy wszelkich starań, aby obiekty służące obsłudze rolników były nowoczesne, dostosowane do współczesnych potrzeb, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a swoją architekturą wpisywały się w lokalną zabudowę i odpowiadały charakterowi miejsca, w którym są położone. Już wkrótce ponad 4 700 ubezpieczonych rolników i członków ich rodzin zyska nowoczesny obiekt, w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami i wyposażony w najnowocześniejszą technologię teleinformatyczną.

W samym akcie czytamy: Pragnieniem wszystkich jest, aby budynek ten powstały w roku obchodów 30-lecia powołania Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego był wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych, służył jak najlepiej obecnym i przyszłym pokoleniom rolników oraz ich rodzinom, a także sprzyjał rozwojowi polskiej wsi, zgodnemu z misją Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Budynek będzie obiektem przyjaznym środowisku naturalnemu – wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne oraz w punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Dzięki wsparciu Centrali KRUS, naszych parlamentarzystów oraz wicewojewody mazowieckiego udało się pozyskać teren od Agencji Mienia Wojskowego – w 2020 roku ostatecznie pozyskaliśmy prawie 2 500 m2 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Łupieńskiego – powiedziała Joanna Bala, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie.

W 2020 roku został wykonany projekt autorstwa Piotra Jańskiego z Wrocławia, a w sierpniu bieżącego roku został wyłoniony wykonawca firma Arcus Technologie Sp. z o.o. z Celestynowa – koszt realizacji to prawie 4 mln 100 tys. zł. Nowy obiekt składa się  z.: 589 m2 powierzchni użytkowej – 26 pomieszczeń, a wśród nich m.in. archiwum zakładowe o powierzchni niemal 260 m2, pokoje biurowe z pełnym zapleczem socjalnym, gwarantujące komfortową pracę dla 14 pracowników oraz nowoczesna sala obsługi klientów dla ponad 4 700 ubezpieczonych rolników i ich rodzin. Budowa wraz zagospodarowaniem terenu zakończy się w 2022 roku.


Do góry

Do góry