AKTUALNOŚCI

A- A A+

 

Uroczyste otwarcie Placówki Terenowej KRUS w Ostrowi Mazowieckiej

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk wraz z Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandrą Hadzik 20 grudnia br. otworzyli nową Placówkę Terenową KRUS w Ostrowi Mazowieckiej.

Otwarcie Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej to dobre warunki pracy dla pracowników i jednocześnie godne warunki obsługi rolników – podkreślił wicepremier Kowalczyk. Wyraził równocześnie przekonanie, że nowa placówka będzie urzędem przyjaznym dla petentów, którzy będą mogli zostać przyjęci i obsłużeni w bardzo dobrych warunkach.

Dokładamy wszelkich starań, aby obiekty służące obsłudze rolników były nowoczesne, dostosowane do współczesnych potrzeb, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a swoją architekturą wpisywały się w lokalną zabudowę i odpowiadały charakterowi miejsca, w którym się znajdują. Kasa stara się także sukcesywnie budować własne siedziby, by nie wynajmować przestrzeni biurowej. Jest to bardziej komfortowe rozwiązanie, zarówno dla naszych interesantów, jak i dla pracowników. Zgodnie z projektem nowy budynek Placówki Terenowej KRUS w Ostrowi Mazowieckiej będzie spełniał wszystkie wymagania stawiane współczesnym urzędom. Zapewni to sprawniejszą obsługę interesantów – tak budowę placówki skomentowała prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.

Nowy obiekt to ponad 410 m2 powierzchni użytkowej – 27 pomieszczeń, pokoje biurowe z pełnym zapleczem socjalnym, gwarantujące komfortową pracę 14 pracowników oraz posiadający nowoczesną salę do obsługi ponad 6 300 ubezpieczonych rolników i ich rodzin. Budynek przystosowany jest do obsługi osób z niepełnosprawnościami i wyposażony w najnowocześniejszą technologię teleinformatyczną. Jest także przyjazny środowisku naturalnemu, dzięki pozyskiwaniu energii z paneli fotowoltaicznych.


 


Do góry

Do góry