AKTUALNOŚCI

A- A A+

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na Dożynkach Jasnogórskich

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik wraz z Zastępcą Prezesa KRUS Moniką Rzepecką oraz Zastępcą Prezesa KRUS Markiem Surmaczem w dniach 3-4 września wzięli udział w dorocznych Dożynkach Jasnogórskich.

W uroczystościach, odbywających się pod patronatem Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wzięli udział rolnicy z całego kraju wraz z delegacjami pocztów sztandarowych i wieńców żniwnych. Prezydent wyraził swoje podziękowanie dla rolników za trud, ciężką pracę i zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego wszystkim Polakom.

Punktem kulminacyjnym uroczystości była niedzielna msza święta, celebrowana przez biskupa Jana Piotrowskiego. Obok rolników wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich instytucji działających na rzecz rolnictwa, na czele z Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem. 

Jak każdego roku dożynki połączone były z Krajową Wystawą Rolniczą, podczas której rolnicy z całej Polski mogli odwiedzić stoiska informacyjne, skosztować regionalnych potraw i wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, oprócz tradycyjnego punktu informacyjnego, wraz z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała specjalną strefę zabaw dla dzieci „AgroDzieciaki”, gdzie na najmłodszych uczestników dożynek czekało wiele atrakcji z nagrodami.

Z okazji Dożynek Jasnogórskich Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik wystosowała do rolników okolicznościowy list z podziękowaniami. 

Kliknij na list, żeby zobaczyć powiększenie

 


Do góry

To top

Do góry