AKTUALNOŚCI

A- A A+

Finał konkursu filmowego dla młodzieży „Moja Wizja Zero”

2 grudnia br. odbyła się gala finałowa II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika” zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się online.

Gratulacje Laureatom Konkursu złożyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik oraz Zastępca Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Magdalena Wachnicka-Witzke. Prezes Hadzik pogratulowała autorom najlepszych filmów talentu oraz kreatywności w interpretacji tematu konkursu, a także podziękowała za aktywność i pasję w prezentowaniu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie. Wszyscy zasłużyliście na wyróżnienie – podkreśliła – ale najważniejsze jest to, że macie świadomość, jak dbać o bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych. Ta świadomość sama w sobie jest nagrodą, bo wielu z Was, jak sądzę, wybierze zawód rolnika, a zdobyte dziś doświadczenie z pewnością zaprocentuje. Prezes Kasy podziękowała również za wsparcie i zaangażowanie dyrektorom oraz pedagogom szkół, które włączyły się w promocję Konkursu wśród młodzieży.

Podczas spotkania organizatorzy mieli okazję porozmawiać z Laureatami. Młodzi twórcy opowiedzieli, jakie emocje towarzyszyły im przy tworzeniu filmów, skąd czerpali inspiracje i jak konkurs przyczynił się do poszerzenia ich wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Wszystkie nagrodzone filmy dostępne są na kanale Kasy na kanale YouTube.

Lista Laureatów 

Organizatorem Konkursu „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika” w 2020 roku była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorami: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym TVP Info.

Data dodania:

02.12.2020

Do góry