AKTUALNOŚCI

A- A A+

KRUS na Dożynkach Powiatowych w Grajewie

Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński uczestniczył w Dożynkach Powiatowych połączonych z dożynkami parafialnymi, które odbyły się 16 września 2018 r. w Grajewie.

W uroczystości uczestniczyli rolnicy z terenu powiatu oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, przedstawiciele administracji samorządowej, przedstawiciele instytucji i firm pracujących na rzecz rolnictwa, banków oraz mieszkańcy powiatu.

Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński oraz poseł Kazimierz Gwiazdowski wręczyli medale „Zasłużony dla rolnictwa” rolnikom z powiatu grajewskiego.

W swoim przemówieniu Prezes KRUS powiedział: Dzisiejsze Święto Dziękczynienia za Plony jest przede wszystkim okazją do podziękowania Wam, Drodzy Rolnicy, za chleb, za zebrane plony i trud całorocznej ciężkiej pracy, ale także za Wasz wkład w polską niepodległość. Do tych podziękowań dołączam wyrazy szacunku w imieniu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – jej kierownictwa i wszystkich pracowników. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od lat działa na rzecz zabezpieczenia społecznego rolników, aktywnie pracuje nad poprawą bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych, a w trudnych sytuacjach wspomaga systemem świadczeń i możliwością rehabilitacji. Zależy nam na godnej pozycji zawodu rolnika, na świadomym zachowywaniu zasad bezpieczeństwa pracy rolniczej, na coraz lepszej jakości życia na wsi. (…)

W trakcie dożynek zorganizowane były stoiska wystawowe sprzętu rolniczego oraz stoiska firm i instytucji współpracujących z rolnictwem oraz prezentujące twórczość ludową. Pracownicy PT KRUS w Grajewie informowali rolników o działaniach podejmowanych przez Kasę, w tym o zasadach bezpiecznej pracy w rolnictwie.

 

 

Data dodania:

20.09.2018