AKTUALNOŚCI

A- A A+

KRUS na XVII Targach AGROTECH w foto-relacji

Na XVII Targach AGROTECH w Kielcach rozegrano m.in. finał Krajowej Olimpiady Młodych Rolników, w której I nagrodę ufundował Prezes KRUS, Henryk Smolarz.

Nagrody i wyróżnienia targowe, wręczane tradycyjnie na Gali Wystawców, przygotowało dziewięć instytucji. Był puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla "Maszyny Rolniczej Roku" , złote medale od Targów za produkty i oryginalną aranżację stoisk, nagrody od europosła Czesława Siekierskiego, od instytucji i towarzystw naukowo-technicznych.

Prezes KRUS Henryk Smolarz wręczył kolejne dwa zezwolenia na oznaczanie "Znakiem Bezpieczeństwa KRUS" wysokiej jakości wyrobów dla rolnictwa, wraz ze statuetkami pn. "Dobrosław" . Zezwolenia odebrali (na foto od prawej): Dyrektor Spółki "KEGEL-BŁAŻUSIAK" Michał Szymusiak - dla kilku rodzajów odzieży i obuwia roboczego i Prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "BOMET" Andrzej Sińczuk -  dla agregatów podorywkowych i uprawowo-pielęgnacyjnych serii U-865. Oznaczanie "Znakiem Bezpieczeństwa KRUS" wyrobów dla rolnictwa poprzedza w Kasie przeprowadzenie za zgodą producenta lub dostawcy  dodatkowej, dobrowolnej atestacji. W trakcie komisyjnej ekspertyzy sprawdzana jest m.in.  konstrukcja, wykonanie, wytrzymałość, instrukcja użytkowania, potencjalny wpływ wyrobu na ryzyko wypadkowe. Istotne są także opinie rolników. Każdy rekomendowany przez Kasę wyrób musi gwarantować sprawdzoną jakość i zwiększone bezpieczeństwo użytkowania. Zezwolenia posiada już 61 producentów/dostawców na oznaczanie "Znakiem Bezpieczeństwa KRUS" 164 różnego typu maszyn, narzędzi rolniczych, odzieży roboczej i środków ochrony osobistej.|
              
Związek Młodzieży Wiejskiej przeprowadził finałowe eliminacje do Krajowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, której honorowym patronem był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki.  Jury przewodniczył prof. Norbert Marks z Uniwersystetu Rolniczego we Wrocławiu.

Prezes Henryk Smolarz był fundatorem głównej nagrody dla zwycięzcy olimpiady. Zdobył ją  Piotr Bednarczyk, student III roku Uniwersytetu Lubelskiego, który pokonał 80 finalistów wojewódzkich wyłonionych spośród 1200 uczestników eliminacji.

 

Głównym wydarzeniem była uroczysta inauguracja Targów, odbywająca się  12 marca w Centrum Konferencyjnym z udziałem honorowych gości: (poniżej od prawej) Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Komisarza Unijnego ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Daciana Ciolosa i Wiceministra ds. Rolnictwa w Ministerstwie Handlu Zagranicznego i Stosunków Ekonomicznych Bośni i Hercegowiny Dusana Nescovica.

Firmowe stoiska informacyjne przygotowały m.in.  instytucje i agencje związane z rolnictwem, w tym wspólne  MRiRW, ANR, ARR i KRUS.

Zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa, porady specjalistów z Oddziału Regionalnego w Kielcach i bezpłatne badania słuchu, które zapewnił Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.

Badania zainaugurowały trzeci krajowy program badań przesiewowych słuchu u dzieci z terenów wiejskich, prowadzony od 2008 roku przez Kasę z udziałem IFiPS, Funduszu Składkowego i Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących "Człowiek Człowiekowi" .

XVII kieleckie Targi odwiedziło w dniach 11-13 marca br. ponad 40 tys. osób; dopisała im również słoneczna pogoda.

 

Data dodania:

15.03.2011

Do góry