AKTUALNOŚCI

A- A A+

KRUS strategicznym partnerem konkursu wiedzy dla młodzieży szkół rolniczych

Trzeci Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie ogłoszony. Organizatorami są "AGROmechanika" i Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie. Patronat sprawują Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Rektor SGGW. Partner strategiczny - Prezes KRUS, Henryk Smolarz, zapewnia nagrody specjalne dla nauczycieli, których uczniowie zdobędą zwycięstwo nagradzane w tej edycji pięcioma indeksami do SGGW.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym i leśnym przechodzą w dwustopniowych eliminacjach sprawdzian wiedzy o zagrożeniach w pracy rolniczej i ze znajomości zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. W przygotowaniach do eliminacji szkolnych i ocenie testów uczestniczą pracownicy ogółu terenowych jednostek Kasy. Testy na eliminacje centralne współtworzą specjaliści Biura Prewencji i Rehabilitacji Centrali KRUS w Warszawie.

W 2010 roku w I etapie konkursu rywalizowało 4500 uczniów z 213 szkół rolniczych. Do centralnych eliminacji zakwalifikowało się 147 zawodników. Spośród nich dziesięciu zdobyło cenne nagrody finałowe. Trzy pierwsze miejsca gwarantowały wstęp wolny na studia - na Wydziale Inżynierii Produkcji, Wydziale Techniki Rolniczej i Leśnej lub Wydziale Technologii Energii Odnawialnej.

O dodatkową liczbę indeksów w 2011 roku "upominał się" w imieniu  młodzieży od władz SGGW  podczas finału konkursu, reprezentujący  Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego, Podsekretarz Stanu Marian Zalewski. 

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się z warunkami udziału w konkursie.

Data dodania:

04.02.2011

Do góry