AKTUALNOŚCI

A- A A+

KRUS uczestnikiem II Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi”

25 sierpnia br. w Kolnie w woj. podlaskim odbyła się druga edycja Święta Plonów – „Wdzięczni Polskiej Wsi”. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, na czele z Premierem Rzeczypospolitej Polskiej Mateuszem Morawieckim oraz Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim. Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentowała Prezes dr Aleksandra Hadzik.

Obchody II Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni polskiej wsi” rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej, podczas której odbyło się tradycyjne podziękowanie za plony i pomyślne zakończenie prac polowych. Po Mszy Świętej odbył się piknik rodzinny, podczas którego można było degustować lokalne potrawy i produkty.

Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy wspólnym stoisku z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa udzielali informacji z zakresu zadań realizowanych przez KRUS. Placówka Terenowa KRUS w Kolnie przeprowadziła dla rolników dwa konkursy z zakresu bezpiecznej pracy w rolnictwie: "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym - Upadek to nie przypadek" oraz "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym - Rolniku! Dźwigaj z głową, mierz siły na zamiary!". Odwiedzający mogli wziąć także udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Data dodania:

26.08.2019