AKTUALNOŚCI

A- A A+

Otwarcie nowej siedziby Placówki Terenowej KRUS w Malborku

12 kwietnia br. odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby PT KRUS w Malborku. W uroczystości uczestniczyli Zastępca Prezesa KRUS Krzysztof Maciej Retyk i Przewodniczący Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników Stanisław Anders.

Nowa siedziba placówki znajduje się przy ul. Żeromskiego 6 w Malborku, obsługuje rolników z terenów: Miasta i Gminy Krynica Morska, Miasta i Gminy Malbork, Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, Miasta i Gminy Nowy Staw oraz gmin: Lichnowy, Miłoradz, Ostaszewo, Stare Pole, Stegna.

Zastępca Prezesa KRUS Krzysztof Maciej Retyk z pracownikami Placówki Terenowej KRUS w Malborku
podczas otwarcia nowej siedziby

Otwierający nową siedzibę Zastępca Prezesa KRUS Krzysztof Maciej Retyk w swoim wystąpieniu stwierdził, że malborska placówka, w której pracuje 9 osób, obsługująca 6 tysięcy ubezpieczonych, „dołączyła do XXI wieku”. Pracownicy KRUS w godziwych, dobrych warunkach mogą wreszcie obsługiwać rolników – dodał. Zastępca Prezesa Kasy pogratulował także Dyrektor OR KRUS w Gdańsku Iwonie Klepackiej i Kierownikowi PT KRUS w Malborku Jarosławowi Kondysowi doprowadzenia do takiej formy funkcjonowania placówki, która spełnia standardy profesjonalnej obsługi klienta.
Do tej pory pomieszczenia siedziby wynajmowane były od kółek rolniczych. Tu jesteśmy nareszcie u siebie i godnie, według nowoczesnych standardów możemy obsługiwać ubezpieczonych, i za to chciałbym podziękować kierownictwu KRUS – podkreślił Kierownik PT w Malborku Jarosław Kondys.

Rys historyczny

Placówka Terenowa KRUS w Malborku powołana została Zarządzeniem Prezesa KRUS z dnia 25.05.1993 r. Swoją działalność rozpoczęła od 1 lipca 1993 r. Placówka w Malborku początkowo podlegała Oddziałowi w Sztumie, a po zmianie struktury organizacyjnej - w 2009 r. Oddziałowi Regionalnemu w Gdańsku. Poprzednia siedziba Placówki Terenowej KRUS w Malborku mieściła się przy ul. Chodkiewicza 32.

Opens external link in new windowDane teleadresowe i godziny obsługi interesantów PT KRUS w Malborku

Data dodania:

13.04.2018