AKTUALNOŚCI

A- A A+

Prezes KRUS uczestniczył w jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkowie

W dniu 3 maja br. Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Adam Wojciech Sekściński uczestniczył w obchodach jubileuszu 100-lecia OSP w Borkowie.

Gratulując zaszczytnego jubileuszu, w swoim przemówieniu Prezes Kasy podkreślił wiekową historię i tradycję lokalnej OSP, w tym rolę strażaków-ochotników. Jak potrzebna jest umocniona tradycją strażacka służba przekonujemy się w czasie katastrof, pożarów, powodzi i wielu innych nieszczęść, w pokonywaniu których strażacy-ochotnicy niosą bezinteresowną pomoc z narażeniem własnego zdrowia i życia. Przekonujemy się jednak także każdego dnia podczas wielu strażackich działań szkoleniowych i prewencyjnych czy kształtowania postaw młodzieży, bo przecież ta służba to najlepsza szkoła charakterów i poświęcenia dla wspólnego dobra – zaznaczył Prezes Kasy.

Obchody jubileuszu 100-lecia OSP w Borkowie wpisały się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918 wyzwoliło aktywność obywatelską na wielu polach, stąd jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkowie nieprzypadkowo wiąże się z tym historycznym wydarzeniem. Niepodległość i wolność to wyzwania, którym sprostać mogą tylko w pełni zaangażowani w ochronę dobra Ojczyzny obywatele, a takimi są właśnie strażacy z ochotniczego powołania – dodał Prezes Sekściński.

Wydarzeniu w Borkowie towarzyszyły działania informacyjne Placówki Terenowej KRUS w Kolnie, która przygotowała stoisko, przy którym rolnicy mogli uzyskać informacje z zakresu zadań ustawowych realizowanych przez Kasę.

Data dodania:

08.05.2018