AKTUALNOŚCI

A- A A+

Sejmowy finał VI konkursu plastycznego dla dzieci

Na zaproszenie Prezes KRUS Jacka Dubińskiego w podsumowaniu 14 czerwca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP VI Ogólnokrajowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci z cyklu „Bezpiecznie na wsi” przybyło ponad 300 gości.

  

Wśród nich najważniejszymi były oczywiście dzieci –autorzy 38 najlepszych prac wybranych w centralnym etapie konkursu spośród 32 697 ogółu przesłanych w br.

Podobnie jak poprzednie edycje, konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O jego tegorocznym przesłaniu związanym z bezpieczeństwem dzieci w czasie wakacji Kasa informowała we wcześniejszych komunikatach.

W finałowej uroczystości w Sejmie Patrona Honorowego - ministra Krzysztofa Jurgiela, reprezentował Podsekretarz Stanu MRiRW, Rafał Romanowski. Obecni byli posłowie - z Klubu Parlamentarnego PIS - Marek Suski i Klubu Parlamentarnego PO - Gabriela Lenartowicz. Gospodarzowi gali, Prezesowi Kasy Jackowi Dubińskiemu towarzyszyli jego Zastępcy – Janina Pszczółkowska, Andrzej Kneć i Adam Sekściński. Gratulacje od Przewodniczącego Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Andrzeja Kosiniaka-Kamysza, przekazała dzieciom przewodnicząca Komisji Prewencji i Rehabilitacji, Elżbieta Sowińska. W pełnym składzie przybyła Centralna Komisja konkursu z przewodniczącym – dyrektorem Biura Prewencji i Rehabilitacji, Cezarym Nobisem. Laureatom konkursu towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy oddziałów regionalnych Kasy lub - w ich zastępstwie - pracownicy terenowych jednostek KRUS.

W br. Kasa i Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziły eliminacje w 2 331 szkołach podstawowych, z udziałem medialnym Agro Serwisu, „Agromechaniki -Technika w gospodarstwie”, Telewizji Interaktywnej agronews.com.pl oraz firmy Bayer Crop Science. Nagrody finałowe ufundowali wszyscy współorganizatorzy, patroni medialni i Firma BIN sp. z o.o. z Aleksandrowa Kujawskiego. W zależności od przyznanego miejsca w finale, były to ufundowane przez Prezesa KRUS: tablety, smartfony lub aparaty fotograficzne, zestawy upominków od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ergonomiczne plecaki na kółkach lub aparaty fotograficzne od Głównego Inspektora Pracy, zestawy sportowe od dwutygodnika „Agro Serwis”, sztalugi i materiały plastyczne od miesięcznika „Agromechanika - Technika w gospodarstwie”. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom z uwiecznionym fragmentem jego pracy plastycznej, wyeksponowanej w galerii na Sali Kolumnowej, natomiast rodzice laureatów otrzymali roczną prenumeratę „Agro Serwisu”. Dodatkowo Państwowa Inspekcja Pracy i Kasa wyeksponowały wydawnictwa prewencyjne, cieszące się szczególnie zainteresowaniem rodziców i nauczycieli. Prezes Jacek Dubiński przygotował także okolicznościowe listy do dyrekcji szkół i pedagogów z podziękowaniem za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu Kasy.

Prowadzący spotkanie wicedyrektor Biura Prewencji i Rehabilitacji, Zbigniew Rapacki, podziękował na zakończenie uroczystości: Marszałkowi Sejmu RP Markowi Kuchcińskiemu i Kancelarii Sejmu za możliwość zorganizowania finałowej uroczystości w reprezentacyjnej Sali Kolumnowej Parlamentu PR, gościom honorowym, fundatorom nagród - za wspaniałe upominki, wszystkim dzieciom oraz osobom im towarzyszącym, pracownikom Kasy, mediom zainteresowanym popularyzowaniem działań prewencyjnych Kasy.

Na koniec uroczystości dzieci zaproszono na wycieczkę po gmachu Sejmu i na warsztaty edukacyjne w firmie Bayer, organizowane w ramach projektu BayLab.

Opens internal link in current windowLista laureatów i szczegółowe informacje o konkursie

Opens external link in new windowRetransmisja uroczystości w Sejmie 14 czerwca 2016 r.

Data dodania:

14.06.2016

Do góry