AKTUALNOŚCI

A- A A+

Spotkanie Prezes KRUS z Głównym Inspektorem Pracy

12 listopada 2019 r., w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie odbyło się spotkanie dr Aleksandry Hadzik, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Wiesławem Łyszczkiem, Głównym Inspektorem Pracy. Przedmiotem rozmów była współpraca KRUS i PIP w realizacji międzynarodowej Strategii Wizja Zero, która dotyczy prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy w sektorze rolniczym.

Od 2018 roku KRUS jest partnerem kampanii Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego (ISSA) pod nazwą Wizja Zero. 13 czerwca 2019 r., pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, KRUS zainaugurował w Polsce Strategię „Wizji Zero”. Kasa jest zaangażowana we wdrożenie tej kampanii w sektorze rolniczym.

W związku z tym, iż przedsięwzięcia Państwowej Inspekcji Pracy wpisują się w założenia światowej kampanii promującej Wizję Zero, obie instytucje będą współpracowały w tym obszarze. Taka synergia działań wzmocnieni rangę prewencji wypadkowej i przyczyni się do tworzenia lepszych warunków pracy w sektorze rolnictwa indywidualnego w Polsce.

Data dodania:

15.11.2019