AKTUALNOŚCI

A- A A+

Gala AgroLigi 2018

Zastępca Prezesa KRUS Krzysztof Retyk wśród oficjalnych przedstawicieli uroczystej Gali AgroLiga 2018 w Belwederze

W dniu 10 czerwca br. w Belwederze Zastępca Prezesa KRUS Krzysztof Retyk wziął udział w uroczystej Gali konkursu AgroLiga 2018. Celem konkursu AgroLiga jest wyłanianie, nobilitowanie i promowanie najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych – czyli takich, którzy potrafili zbudować na wysokim poziomie swoje warsztaty pracy, korzystając przy tym z funduszy unijnych; którzy osiągają wysokie efekty produkcyjne i pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych.

O wysokiej randze konkursu AgroLiga świadczą także późniejsze dokonania jej laureatów, którzy po latach stają się wizytówkami polskiego rolnictwa i agrobiznesu.

Konkurs AgroLiga 2018 został tradycyjnie zorganizowany na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcję Audycji Rolnych Pr. 1 TVP SA. Patronat Medialny nad wydarzeniem pełni redakcja Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO.

Mistrzom AgroLigi i wyróżnionym laureatom nagrody wręczał Prezydent Andrzej Duda. W ceremonii tej uczestniczył Zastępca Prezesa KRUS Krzysztof Retyk.

Laureaci konkursu:

Państwo Jolanta i Wojciech Skowrońscy - Sułowo w woj. dolnośląskim 

Pani Barbara Fryc - Nowa Wieś Szlachecka w woj. małopolskim

Państwo Mieczysława i Jan Tylka - Tokarnia w woj. podkarpackim  

Pan Daniel Wieczorek - Jezierce w woj. pomorskim

Państwo Barbara i Michał Nawarro - Jędrzejów w woj. świętokrzyskim 

Pan Krzysztof Pisarewicz - Sarnów w woj. warmińsko-mazurskim 

Państwo Anna i Maciej Poroszewscy - Bogusławice w woj. śląskim 

Państwo Joanna i Konrad Fujarscy - Kluczewo w woj. zachodniopomorskim

Mistrzami krajowymi zostali Państwo Antoni i Anna Kuśmierczakowie z woj. lubelskiego, którym Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik ufundowała nagrodę specjalną – tygodniowy pobyt w Centrum Rehabilitacji Rolników w Kołobrzegu. Nagrodę wręczył Zastępca Prezesa Kasy Krzysztof Retyk.

Gospodarstwo prowadzi rodzinne trio: ojciec, córka i syn. Mieszkają i pracują w Bełżcu w woj. lubelskim na blisko 125 hektarach nowoczesne gospodarstwo rybackie „Bełżec” specjalizujące się w hodowli: karpi, amurów, linów, szczupaków, sumów, sandaczy, okoni, karasi i tołpyg. W gospodarstwie do dyspozycji wędkarzy wydzielonych jest 5 stawów o pow. 10 ha z licznymi stanowiskami.

Serdecznie Gratulujemy wszystkim Nagrodzonym.

„Rodzinne” zdjęcie laureatów AgroLigi 2018

 

Data dodania:

10.06.2019