AKTUALNOŚCI

A- A A+

Zaproszenie do udziału w Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie

Jako przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie mam wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 39. Międzynarodowym Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie organizowanym przez Sekcję we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Uniwersytetem w Kordobie.

Międzynarodowa Sekcja ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie jest jedną z trzynastu sekcji wchodzących w skład Specjalnej Komisji Technicznej ds. Prewencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (ISSA) założonego w 1927 roku pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Pracy. Celem Sekcji jest poprawa bezpieczeństwa i zdrowia zawodowego w rolnictwie, hodowli zwierząt, ogrodnictwie i leśnictwie poprzez współpracę międzynarodową. Zgodnie ze swoją misją Sekcja organizuje co trzy lata kolokwium poświęcone problematyce prewencji wypadków przy pracy i chorób zawodowych w rolnictwie.

Tym razem 39. Międzynarodowe Kolokwium Sekcji odbędzie się w dniach 15-17 maja 2019 r. w Kordobie, a jego głównym tematem będzie wdrożenie Wizji Zero jako światowej strategii prewencji w sektorze rolniczym. Wydarzenie ma w zamyśle organizatorów promować Strategię Wizji Zero Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (ISSA), której celem jest zredukowanie wypadków i chorób zawodowych do zera. Mam nadzieję, że Kolokwium będzie doskonałą okazją i wartościową płaszczyzną dla ekspertów z całego świata do wymiany doświadczeń i nowych pomysłów w zakresie działań, które spowodują zmniejszenie liczby wypadków i chorób zawodowych do zera.

Za pośrednictwem tego listu chciałabym osobiście zaprosić ekspertów z dziedziny BHP, badaczy, specjalistów medycyny wsi, ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, jak również rolników i pracowników sektora rolniczego do przedstawienia swoich doświadczeń i wyników badań, do podzielenia się swoimi opiniami oraz wnioskami na forum, aby to Kolokwium stało się płaszczyzną owocnej wymiany poglądów.

Jestem przekonana, że Kolokwium pozwoli na przedstawienie i poznanie najnowszych dokonań i dobrych praktyk w zakresie prewencji w rolnictwie w wielu jej aspektach, a w efekcie pomoże chronić życie, zdrowie i dobrostan rolników oraz mieszkańców wsi.

Specjalne podziękowania kieruję do Rektora Uniwersytetu w Kordobie, który wyraził zgodę na organizację Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie we współpracy z Uniwersytetem w Kordobie w przepięknych murach uniwersytetu w Kordobie, jednego z najpiękniejszych historycznych miast świata.

Do zobaczenia na Kolokwium w Kordobie,

Aleksandra Hadzik
Przewodnicząca ad interim Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie

 

Więcej szczegółów (formularz zgłoszeniowy, formularz abstraktu oraz pierwsze zawiadomienie) znajdują się na stronie internetowej Sekcji Rolnictwa ISSA pod adresem: https://www.issa.int/en/web/event-253901-vision-zero-world-prevention-strategy-in-agriculture oraz na stronie Uniwersytetu w Kordobie: www.uco.es/issacordoba 

 

 

Data dodania:

16.01.2019