AKTUALNOŚCI

A- A A+

Zastępca Prezesa KRUS Andrzej Kneć wręczył nagrody laureatom konkursów dla młodzieży szkół rolniczych w Makowie Mazowieckim

23 kwietnia 2018 r. Zastępca Prezesa Kasy Andrzej Kneć był gościem III Powiatowego Konkursu Orki, zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim, w którym swoje umiejętności w uprawianiu pól zaprezentowały dwuosobowe zespoły ze szkół powiatu makowskiego.

Zastępca Prezesa KRUS, Andrzej Kneć w swoim wystąpieniu przed rozpoczęciem rywalizacji podkreślił, jak ważne w zawodzie rolnika jest bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy. Jury konkursu oprócz umiejętności praktycznych oceniało również przestrzeganie przez zawodników zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas przygotowań do orki i w czasie jej wykonywania.

Po zakończeniu zawodów Prezes Andrzej Kneć wręczył nagrody zwycięzcom Konkursu Orki, oraz laureatom etapu szkolnego X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

Gratulując zwycięzcom obu konkursów, Zastępca Prezesa Kasy wyraził uznanie dla ich dobrego przygotowania i znajomości problematyki bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, podkreślił rolę szkół rolniczych i szkół z klasami o profilach rolniczych w kształtowaniu postaw i dobrych nawyków podczas pracy rolniczej. Podziękował również dyrektorom szkół za udaną współpracę z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz jej Placówką Terenową w Makowie Mazowieckim w zakresie przeprowadzania szkoleń i konkursów dla młodzieży.

Laureaci III Powiatowego Konkursu Orki w Makowie Mazowieckim:

I miejsce - Mateusz Konopka
II miejsce - Łukasz Kęszczyk
III miejsce - Damian Siemiątkowski

Laureaci X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie:

I miejsce - Szymon Pszczoła
II miejsce - Kacper Słowikowski
III miejsce - Julia Piotrowska

Data dodania:

24.04.2018