AKTUALNOŚCI

A- A A+

 

 

Aktualności

 • 17-04-2018

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II – podpisanie umowy o współpracy w Roku 100-lecia KUL

  17 kwietnia br. Zastępca Prezesa KRUS Janina Pszczółkowska i Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński podpisali umowę o współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie realizacji inicjatyw, programów, wspólnych projektów badawczych, usług o charakterze naukowym związanych z tematyką działalności KRUS, w szczególności z tematyką rolniczych ubezpieczeń społecznych, ubezpieczeń dla rolnictwa i badań nad kondycją społeczno-ekonomiczną mieszkańców obszarów wiejskich w Polsce.

 • 16-04-2018

  Pierwsze płatności on-line w ramach nowej e-usługi KRUS

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozpoczęła wdrażanie nowej usługi „e-składka KRUS”. Od 1 kwietnia br. można opłacać składki z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz ubezpieczenia zdrowotnego za pomocą bezpośrednich płatności internetowych.

 • 13-04-2018

  Otwarcie nowej siedziby Placówki Terenowej KRUS w Malborku

  12 kwietnia br. odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby PT KRUS w Malborku. W uroczystości uczestniczyli Zastępca Prezesa KRUS Krzysztof Maciej Retyk i Przewodniczący Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników Stanisław Anders.

 • 05-04-2018

  Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018 roku

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2003 a 2011 rokiem.

 • 04-04-2018

  Informacja ważna dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina, iż do dnia 31 maja każdego roku rolnik lub domownik prowadzący jednocześnie pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć w macierzystej jednostce organizacyjnej KRUS zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok ubiegły. Kwota podatku należnego za 2017 r. wynosi 3.300 zł.

 • 29-03-2018

  Zapraszamy do lektury 62. numeru Kwartalnika Kasy!

  W 62. numerze Kwartalnika po raz pierwszy zamieszczamy opracowania w językach niemieckim i angielskim w związku z podjętymi staraniami na rzecz zwiększenia atrakcyjności naszego periodyku poprzez podniesienie jego poziomu naukowego oraz poziomu umiędzynarodowienia.

 • 29-03-2018

  Wizyta Prezydenta ISSA w KRUS

  W dniu 28 marca 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego ISSA – dr. Joachimem Breuerem.

 • 22-03-2018

  Konferencja Prezesa KRUS na temat działań prewencyjnych w 2018 roku

  22 marca w Centrali KRUS odbyła się konferencja Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Adama Wojciecha Sekścińskiego na temat kampanii prewencyjnej „Upadek to nie przypadek” połączona z wręczeniem nagród dla publicystów biorących udział w konkursie „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”.

Wyświetla nowości od 37 do 48 ze wszystkich 426