AKTUALNOŚCI

A- A A+

 

 

Aktualności

 • 04-04-2011

  DEKLARACJA LUBELSKA

  30 marca w Lublinie podpisano deklarację o ograniczaniu zagrożeń zoonozami. Wśród sygnatariuszy porozumienia był Prezes KRUS, Henryk Smolarz.

 • 22-03-2011

  Ogólnopolski konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi"

  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Henryk Smolarz ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi" , objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego i patronatem medialnym czasopisma "Agro Serwis". Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Najlepsze prace plastyczne będą nagradzane na każdym etapie dwustopniowych eliminacji.

 • 16-03-2011

  Komunikat dla płatników składek w KRUS

  Wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie oraz emerytalno-rentowe w II kwartale 2011 r. Ustawowy termin ich opłacenia upływa z dniem 30 kwietnia br.

 • 18-02-2011

  Waloryzacja emerytur i rent rolnych od 1 marca 2011 r.

  Najniższe świadczenia emerytalno-rentowe oraz kwoty dodatków zostaną podwyższone wskaźnikiem waloryzacyjnym wynoszącym 103,1 proc. Emerytura podstawowa wzrośnie do 728 zł 18 gr. W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego waloryzacja obejmie około 1,35 mln świadczeń.

 • 04-02-2011

  KRUS strategicznym partnerem konkursu wiedzy dla młodzieży szkół rolniczych

  Trzeci Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie ogłoszony. Organizatorami są "AGROmechanika" i Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie. Patronat sprawują Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Rektor SGGW. Partner strategiczny - Prezes KRUS, Henryk Smolarz, zapewnia nagrody specjalne dla nauczycieli, których uczniowie zdobędą zwycięstwo nagradzane w tej edycji pięcioma indeksami do SGGW.

 • 17-01-2011

  Ogólnokrajowy konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" po raz dziewiąty

  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dr inż. Henryk Smolarz, ogłasza regulamin kolejnego konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" w kategorii podmiotów prowadzących indywidualną działalność rolniczą. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

 • 23-12-2010

  Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2010 rok

  Roczne obliczenie podatku dochodowego przez KRUS (otrzymanie formularza PIT-40A) nie oznacza, że emeryt lub rencista nie może rozliczyć podatku sam w urzędzie skarbowym, jeśli będzie ono dla niego korzystniejsze ze względu na przsyługujące mu ulgi lub wspólne rozliczenie z małżonkiem lub dzieckiem. Świadczeniobiorca KRUS, który otrzyma z Kasy PIT-40A i poza emeryturą lub rentą wypłacaną przez ten organ rentowy nie osiągał w 2010 r. innego przychodu, nie ma obowiązku składania w urzędzie skarbowym dodatkowego zeznania podatkowego. Podatek obliczony przez KRUS będzie podatkiem należnym emeryta/rencisty za rok 2010.

Wyświetla nowości od 541 do 552 ze wszystkich 625