AKTUALNOŚCI

A- A A+

 

 

Aktualności

 • 25-03-2020

  Pomoc dla rolników – zwolnienie ze składek KRUS w związku z epidemią koronawirusa

  Zapis do projektu ustawy polega na zwolnieniu z opłacania składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za II kwartał 2020 r. (3 miesiące) osób objętych ubezpieczeniem emerytalno-rentowym w rozumieniu ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz.U. z 2020 r. poz. 174). Osobom tym składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za ten okres sfinansuje budżet państwa za pośrednictwem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 • 24-03-2020

  KRUS apeluje o pomoc sąsiedzką!

  Drodzy Rolnicy! W związku z podwyższonym ryzykiem zakażenia koronawirusem COVID-19 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego apeluje o pomoc dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych i schorowanych.

 • 24-03-2020

  Wstrzymanie działalności CRR KRUS

  W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii została ograniczona działalność Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS, polegająca na nieudzielaniu pacjentom świadczeń opieki zdrowotnej. Ograniczenie to obowiązuje do odwołania.

 • 23-03-2020

  Kwarantanna domowa rolników

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazuje informacje Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla rolników poddanych kwarantannie domowej w związku z Covid 19.

 • 23-03-2020

  Wyższy zasiłek chorobowy dla rolnika

  Minister Jan Krzysztof Ardanowski podpisał rozporządzenie, dzięki któremu ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rolnicy i domownicy będą mogli szybciej i sprawniej nabyć prawo do zasiłku chorobowego, w przypadku zachorowania na COVID-19.

 • 20-03-2020

  Komunikat dla rolników, którzy złożyli wnioski o świadczenia w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

  W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, z uwagi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa, Kasa uprzejmie informuje, że została ograniczona działalność jednostek organizacyjnych KRUS. Niemniej Kasa pragnie podkreślić, że wszystkie wnioski o świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społecznego rolników są nadal rozpatrywane, a decyzje w tych sprawach są sukcesywnie wydawane i przekazywane do beneficjentów.

 • 20-03-2020

  Zostań w domu i bądź bezpieczny

  Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które w związku z zamknięciem szkół przebywają w gospodarstwach rolnych.

 • 18-03-2020

 • 16-03-2020

  Komunikat dla rolników dotyczący działalności Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

  Na podstawie §8 ust.1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej zagrożenia epidemicznego oraz decyzją Prezesa Kasy od dnia 16 marca 2020 r. ogranicza się działalności jednostek organizacyjnych KRUS (Oddziały Regionalne i Placówki Terenowe) w zakresie bezpośredniej obsługi interesantów. Prosimy o kontakt telefoniczny, e-mail, pocztowy oraz przez udostępnione "wrzutnie" na dokumenty.

Wyświetla nowości od 61 do 72 ze wszystkich 652