Aktualności

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uczestnikiem ogólnopolskiego webinaru dla rolników

25 kwietnia o godz. 11.00 odbędzie się pierwszy w tym roku ogólnopolski bezpłatny webinar informacyjny dla rolników organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Podczas spotkania eksperci m.in. z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa opowiedzą o działaniach skierowanych do rolników i mieszkańców wsi.

Panel KRUS rozpocznie się o godz. 12.10 i dotyczyć będzie następujących tematów:

  • ważne zmiany dotyczące umów o pomocy przy zbiorach (pomocnik rolnika), w tym zatrudnianie obywateli Ukrainy
  • dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, które ma być wypłacone w kwietniu
  • usługi w ramach e-KRUS, m.in. zachęta do skorzystania z usług i statystyki
  • leczenie rolników w Centrach Rehabilitacji Rolników – powrót do pełnego funkcjonowania
  • propagowanie warunków bezpiecznej pracy i życia w gospodarstwach rolnych (konkursy prewencyjne – dla dzieci: plastyczny, na rymowankę; dla młodzieży: Moja Wizja Zero; dla rolników: na publikacje, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne)
  • pomoc KRUS w rozwoju ubezpieczeń dla rolników.

Szczegółowe informacje oraz link do webinaru dostępne są na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - https://www.gov.pl/arimr/webinar  


Do góry