Aktualności

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Organizatorami są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Finał „Bitwy Regionów” z udziałem Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandry Hadzik

 VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich - zwycięskie przepisy

Pierwszy etap „BITWY REGIONÓW” za nami

Aż 227 Pikników z PRODUKTEM POLSKIM, a podczas nich regionalne eliminacje „Bitwy Regionów” – kulinarnego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich. Do udziału w VII edycji zgłosiło się 3196 Kół. To najlepszy wynik w historii wydarzenia!

VII edycja konkursu różni się od poprzednich. Kluczową zmianą było wprowadzenie dodatkowego etapu przeprowadzonego podczas Pikników z PRODUKTEM POLSKIM, które odbywały się na terenie powiatów.

Do udziału w VII edycji konkursu zgłosiło się 3196 Kół Gospodyń Wiejskich, a finalnie w I Etapie konkursu wzięło udział 2555 KGW. Spośród zespołów biorących udział w tegorocznej „Bitwie Regionów” wyłoniliśmy 227 zwycięzców eliminacji regionalnych. Te zespoły będą uczestniczyć w półfinałach wojewódzkich zaplanowanych w październiku i listopadzie br. W całej Polsce odbędzie się 16 wydarzeń – po jednym w każdym województwie. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego wezmą udział w ogólnopolskim finale zaplanowanym na początek grudnia 2022 r.

Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem KGW na szczeblu regionalnym.

Źródło: www.bitwaregionow.pl 

Uwaga! Termin nadsyłania zgłoszeń przedłużony do 4 czerwca 2022 r., do godziny 16.00.

Idea przedsięwzięcia

Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony ten konkurs. Jego celem jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła.

Konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom skupiającym kobiety z terenów wiejskich. Przedsięwzięcie pomaga także w realizacji ich celów statutowych, którymi są m.in.:

  • promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych;
  • działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
  • rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej;
  • upowszechnianie i rozwój form współdziałania oraz gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Etapy konkursu
Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w zmienionym wydaniu. Panie z KGW będą miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych już na etapie powiatowym.

Koła, które zwyciężą w I etapie, przystąpią do rywalizacji w etapie wojewódzkim. Reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.

Jak się zgłosić?
Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl. Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 r.

Na laureatów wszystkich trzech etapów czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

źródło informacji: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 


Do góry