BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

A- A A+

Instrukcja korzystania z biuletynu

Informacje publiczne zawarte w Biuletynie Informacji Publicznej KRUS zostały zorganizowane się w postaci baz danych, a ich udostępnianie odbywa się w oparciu o mechanizmy baz danych.

Menu główne serwisu, znajdujące się po lewej stronie ekranu, zostało podzielone na grupy tematyczne, kategorie tematów i bardziej szczegółowe podkategorie. Menu główne jest zawsze widoczne, bez względu na aktualnie odkryte menu, wybrane z katalogu BIP.

Moduł wyszukiwania umożliwia znalezienie interesujących Państwa informacji po wpisaniu w oknie wyszukiwarki kluczowego słowa i kliknięciu klawisza "SZUKAJ". Po wykonaniu tej operacji pojawią się wyniki przeszukania bazy danych. Zostanie wskazane menu tematyczne, w którym znajduje się dana informacja, oraz odnośnik umożliwiający bezpośrednie przejście do rozdziału danego menu.

Pobieranie plików - w Biuletynie znajdują się również treści dołączone do plików jako linki zaznaczone innym kolorem i podkreślone. Są to zazwyczaj dokumenty o dużej objętości oraz treści o specyficznym przeznaczeniu (np. wnioski do pobrania, druki, dzienniki ustaw, pliki graficzne). Po kliknięciu na link prowadzący do ukrytego pliku, otwiera się okno pozwalające (zależnie od przeglądarki internetowej ) pobranie pliku lub otworzenie go tylko do odczytu.

Kliknięcie na logo BIP oraz na link: www.bip.gov.pl umożliwia przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gov.pl, natomiast kliknięcie  na adres "Strona główna" - powoduje powrót na stronę główną www.krus.gov.pl

Szybki powrót na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej Kasy z dowolnego menu tematycznego umożliwia kliknięcie na nagłówek strony biuletynu lub napis - "Witamy na stronie www.bip.krus.gov.pl".