Typ strony: Dokument
Podtytuł:
Autor:

Zastępca Prezesa KRUS Andrzej Kneć wziął udział w obchodach Święta Ludowego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

21 maja w siedzibie MRiRW odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Niepodległa RP w hołdzie polskim rolnikom” upamiętniającej walkę polskich rolników z władzą komunistyczną w latach 1944-1988.

Uroczystość była ważnym wydarzeniem obchodów tegorocznego Święta Ludowego. Wzięli w niej udział m.in. biskup Archidiecezji Warszawskiej Rafał Markowski, przedstawiciele Sejmu oraz związków rolniczych. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel podczas krótkiej konferencji zapoznał zaproszonych gości z głównymi kierunkami polityki rolnej rządu RP. Następnie został odczytany list Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, skierowany do rolników, w którym złożył gratulacje z okazji ich święta i dziękował wszystkim „mającym na sercu dobro Rzeczpospolitej”. Zapewnił, że rząd „docenia wkład polskich rolników w obronę swej ojczyzny, jej mieszkańców i jej praw”.

Minister Jurgiel uhonorował też nagrodą „Kłosa Niepodległej RP” rolników, którzy zasłużyli się w walce o niepodległość. Uroczystości towarzyszyła wystawa „Represje wobec wsi i ruchu ludowego” a oprawę artystyczną zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce.

Data dodania:

22.05.2018


x Zamknij okno ...