ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 04-06-2020

  Jak bezpieczne pracować z bydłem mlecznym?

  Zwierzęta te należą do jednych z najwcześniej udomowionych na świecie. Pierwotnie dzikie bydło zamieszkiwało lasy i przemierzało duże odległości w poszukiwaniu jedzenia, wody i miejsca do odpoczynku, a ludziom dostarczało wielu użytecznych produktów takich jak: mleko, mięso i tłuszcz, a ze skór, rogów, kopyt i kości wytwarzano odzież i narzędzia.

 • 15-04-2020

  Wypadki komunikacyjne w rolnictwie - transport po drogach publicznych

  Według danych gromadzonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, na przestrzeni 5 lat ponad 300 osób uległo wypadkom komunikacyjnym – w tym 40 ze skutkiem śmiertelnym. Najczęściej dochodziło do nich podczas przemieszczania się rolników samochodami osobowymi i ciężarowymi, ciągnikami i rowerami w celu załatwiania spraw urzędowych oraz zakupów środków produkcji.

 • 23-12-2019

  Dermatozy dotykają również rolników

  Świąd, zmiany w postaci krost, złuszczanie naskórka, pokrzywka, pogrubienie czy pękanie skóry to typowe objawy dermatoz, czyli schorzeń skóry, których podłoże może być genetyczne lub nabyte. Najczęstsze przyczyny tej grupy przypadłości to reakcje alergiczne i autoimmunologiczne, zakażenia grzybicze i bakteryjne, wirusy (np. opryszczki), a także pasożyty (np. świerzbowiec, nużeniec).

 • 23-12-2019

  Jak nie dać się wkręcić?

  Około 12% wypadków odnotowanych przez KRUS w ciągu roku to pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn i urządzeń rolniczych. Ich przyczyną jest najczęściej niewłaściwe posługiwanie się sprzętem stosowanym w produkcji rolniczej. Warto pamiętać, że żadne zabezpieczenia, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i elektroniczne nie wystarczą, jeśli obsługując maszynę rolniczą nie będziemy przestrzegać instrukcji obsługi i podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wyświetla nowości od 1 do 10 ze wszystkich 63
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-63 Następna > Ostatnia >>