ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 08-03-2019

  Kleszcze – kłujący temat!

  Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda budzi się powoli do życia, a wraz z nią rośnie aktywność kleszczy, która będzie trwała aż do listopada. Wiosenny wysyp tych pajęczaków odnotowywany jest obecnie na terenie całego kraju. Środowisko ich bytowania to przede wszystkim lasy liściaste (głównie krzewy sąsiadujące z wysokimi trawami), łąki, pastwiska, parki, a nawet miejskie trawniki.

 • 20-12-2018

  ROLNIKU! DŹWIGAJ Z GŁOWĄ, MIERZ SIŁY NA ZAMIARY!

  CHOROBY UKŁADU RUCHU to jedna z najczęściej występujących w społeczeństwie grup schorzeń. Problem ten dotyczy szczególnie rolników. Nasilenia dolegliwości bólowych mogą prowadzić do okresowej lub trwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

 • 22-11-2018
  Znak Bezpieczeństwa KRUS

  Dlaczego warto ubiegać się o Znak Bezpieczeństwa KRUS?

  Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym zależy od wielu czynników, m.in. od stanu technicznego i rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych przez rolników w użytkowanych maszynach i urządzeniach rolniczych, a także odzieży ochronnej.

 • 11-10-2018

  Rolniku, pozwól się zauważyć – noś odblaski!

  Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Coraz wcześniej zapada zmrok, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Obecność tych zjawisk sprawia, że użytkownicy dróg stają się mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni na potrącenia czy przejechania. Niebezpieczeństwa te szczególnie dotykają mieszkańców terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak dobrze rozwinięta jak w miastach. W terenie niezabudowanym większość dróg nie posiada oświetlenia i chodników. Rolnicy często korzystają z nieutwardzonych poboczy, które nie są wyraźnie oddzielone od jezdni, co dodatkowo zmniejsza poziom bezpieczeństwa pieszych.

 • 09-08-2018

  PREWENCJA WYPADKOWA W KASIE ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

  Jednym z obowiązków Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wynikających z artykułu 63 ust.1 Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, jest prowadzenie działalności na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym.

 • 09-08-2018
  rolnik wchodzący po drabinie

  Wchodzi rolnik po drabinie…

  Drabina to bardzo przydatna i prosta w użytkowaniu konstrukcja, która znajduje się na wyposażeniu prawie każdego gospodarstwa rolnego – ułatwia wchodzenie na niewielkie wysokości oraz poruszanie się między różnymi poziomami. Nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwa do przenoszenia.

 • 24-07-2018
  kombajn na polu

  Trwają żniwa, pamiętajmy o bezpieczeństwie!

  Według danych statystycznych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w czasie żniw wypadkom ulega średnio jedna czwarta wszystkich osób poszkodowanych w gospodarstwach rolnych w skali roku.

Wyświetla nowości od 1 do 10 ze wszystkich 44
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-20 21-30 31-40 41-44 Następna > Ostatnia >>