ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 09-02-2021

  Co możesz zrobić, aby w okresie jesienno-zimowym uniknąć upadków na terenie gospodarstwa rolnego?

  Pora jesienno-zimowa zwykle kojarzy się z okresem mniej intensywnej pracy w gospodarstwach rolnych oraz czasem na zasłużony odpoczynek rolników po wytężonej pracy w polu w czasie żniw i zbiorów. Pracy jest dużo mniej, szczególnie w gospodarstwach o roślinnym profilu produkcji, ale konieczność utrzymania siedliska w dobrym stanie sprawia, że zawsze jest coś do zrobienia.

 • 04-02-2021

  Zagrożenie drganiami mechanicznymi w środowisku pracy rolnika.

  Praca rolnika wiąże się z wieloma zagrożeniami: chemicznymi, jak np. oddziaływanie środków ochrony roślin, biologicznymi, jak ukąszenie przez kleszcze oraz fizycznymi, jak przejechanie lub uderzenie przez maszyny rolnicze, a także oddziaływanie drgań mechanicznych podczas pracy z ich wykorzystaniem.

 • 23-11-2020

  Jak zachować dobrostan w czasie pandemii?

  Od wielu miesięcy mierzymy się z epidemią koronawirusa. W związku z tym doświadczamy dużego stresu, wynikającego ze strachu przed zachorowaniem, braku kontaktu z rodziną i znajomymi.

 • 23-11-2020

  Bezpieczna praca przy wycince drzew i obróbce drewna, wykonywanych przez rolników

  Prowadzenie gospodarstwa rolnego to nie tylko uprawa gruntów rolnych czy hodowla zwierząt to również szereg czynności związanych z utrzymaniem w dobrym stanie maszyn rolniczych i budynków gospodarskich, a także ładu i porządku w obejściu, wykonanie ogrodzenia siedliska, schodów, drabin i innych środków pracy.

 • 20-11-2020

  Bezpieczeństwo pracy podczas obsługi trzody chlewnej

  Produkcja trzody chlewnej przez lata była jedną z najważniejszych gałęzi produkcji rolniczej w Polsce. Zwierzęta te od wieków dostarczały ludziom mięsa, podrobów, tłuszczu, skór i szczeciny. Jeszcze kilkanaście lat temu większość gospodarstw posiadała przynajmniej kilka sztuk świń – teraz jest to rzadko spotykane, a hodowlę trzody chlewnej prowadzi się przeważnie w dużych, specjalistycznych gospodarstwach rolnych.

 • 16-11-2020

  „Wszechobecny hałas – źródła i zapobieganie skutkom”

  Jesteś rolnikiem i wiesz, że praca w gospodarstwie rolnym wiąże się z szeregiem zagrożeń: mechanicznych, chemicznych, biologicznych. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że HAŁAS jest również jednym z nich? Wywoływany przez maszyny i urządzenia, może powodować stopniową utratę słuchu, a także poważnie zaburzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jakie są źródła hałasu, jakie działania możesz podjąć, by zabezpieczyć siebie i inne osoby pracujące w Twoim gospodarstwie przed jego skutkami? Zapraszamy do lektury.

 • 16-11-2020

  Rolniku – świeć przykładem zwłaszcza jesienią i zimą

  Jesienią i zimą zmrok zapada bardzo wcześnie, często pojawiają się mgły, pada deszcz i śnieg. Te zjawiska atmosferyczne powodują, że kierowcy mają znacznie ograniczoną widoczność, a piesi poruszający się po drogach publicznych są bardziej narażeni na potrącenia i przejechania.

 • 26-08-2020

  Dzieci w gospodarstwie rolnym muszą być bezpieczne

  Mimo wieloletniej działalności Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz zapobiegania wypadkom w gospodarstwach rolnych, jesteśmy co jakiś czas informowani przez media o tragicznych w skutkach zdarzeniach, w których brały udział dzieci.

Wyświetla nowości od 1 do 10 ze wszystkich 74
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 Następna > Ostatnia >>