ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 03-04-2019

  Pamiętaj! Im więcej „promili”, tym mniej bezpieczeństwa

  Oczywistym jest, że podczas pracy zabronione jest spożywanie alkoholu. Jednak aż 17% badanych przyznaje się do konsumpcji napojów alkoholowych w miejscu zatrudnienia. W ostatniej dekadzie liczba ta wyraźnie się obniżyła, ale niestety zjawisko to nadal występuje. Picie alkoholu w środowisku pracy może nieść za sobą wiele dotkliwych skutków, ale przede wszystkim naraża człowieka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Problem ten nie omija również polskiej wsi dotykając grupę zawodową, jaką są rolnicy.

 • 29-03-2019

  Środki ochrony roślin niszczą nie tylko owady, grzyby i chwasty, ale także zdrowie człowieka

  Środki ochrony roślin (ś.o.r.) to substancje zabezpieczające rośliny uprawne przed organizmami szkodliwymi, niszczące niepożądane rośliny oraz regulujące wzrost, rozwój i inne procesy biologiczne w uprawach. Do stosowania w rolnictwie i innych gałęziach gospodarki powinno się używać wyłącznie tych zarejestrowanych w Rejestrze środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu zezwoleniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – korzystając ze środków nieznanego pochodzenia, można zaszkodzić nie tylko sobie, ale również innym.

 • 08-03-2019

  Kleszcze – kłujący temat!

  Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda budzi się powoli do życia, a wraz z nią rośnie aktywność kleszczy, która będzie trwała aż do listopada. Wiosenny wysyp tych pajęczaków odnotowywany jest obecnie na terenie całego kraju. Środowisko ich bytowania to przede wszystkim lasy liściaste (głównie krzewy sąsiadujące z wysokimi trawami), łąki, pastwiska, parki, a nawet miejskie trawniki.

 • 20-12-2018

  ROLNIKU! DŹWIGAJ Z GŁOWĄ, MIERZ SIŁY NA ZAMIARY!

  CHOROBY UKŁADU RUCHU to jedna z najczęściej występujących w społeczeństwie grup schorzeń. Problem ten dotyczy szczególnie rolników. Nasilenia dolegliwości bólowych mogą prowadzić do okresowej lub trwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

 • 22-11-2018
  Znak Bezpieczeństwa KRUS

  Dlaczego warto ubiegać się o Znak Bezpieczeństwa KRUS?

  Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym zależy od wielu czynników, m.in. od stanu technicznego i rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych przez rolników w użytkowanych maszynach i urządzeniach rolniczych, a także odzieży ochronnej.

 • 11-10-2018

  Rolniku, pozwól się zauważyć – noś odblaski!

  Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Coraz wcześniej zapada zmrok, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Obecność tych zjawisk sprawia, że użytkownicy dróg stają się mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni na potrącenia czy przejechania. Niebezpieczeństwa te szczególnie dotykają mieszkańców terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak dobrze rozwinięta jak w miastach. W terenie niezabudowanym większość dróg nie posiada oświetlenia i chodników. Rolnicy często korzystają z nieutwardzonych poboczy, które nie są wyraźnie oddzielone od jezdni, co dodatkowo zmniejsza poziom bezpieczeństwa pieszych.

Wyświetla nowości od 1 do 10 ze wszystkich 47
<< Pierwsza < Poprzednia 1-10 11-20 21-30 31-40 41-47 Następna > Ostatnia >>