ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 11-10-2018

  Rolniku, pozwól się zauważyć – noś odblaski!

  Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Coraz wcześniej zapada zmrok, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Obecność tych zjawisk sprawia, że użytkownicy dróg stają się mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni na potrącenia czy przejechania. Niebezpieczeństwa te szczególnie dotykają mieszkańców terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak dobrze rozwinięta jak w miastach. W terenie niezabudowanym większość dróg nie posiada oświetlenia i chodników. Rolnicy często korzystają z nieutwardzonych poboczy, które nie są wyraźnie oddzielone od jezdni, co dodatkowo zmniejsza poziom bezpieczeństwa pieszych.

 • 09-08-2018

  PREWENCJA WYPADKOWA W KASIE ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

  Jednym z obowiązków Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wynikających z artykułu 63 ust.1 Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, jest prowadzenie działalności na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym.

 • 09-08-2018
  rolnik wchodzący po drabinie

  Wchodzi rolnik po drabinie…

  Drabina to bardzo przydatna i prosta w użytkowaniu konstrukcja, która znajduje się na wyposażeniu prawie każdego gospodarstwa rolnego – ułatwia wchodzenie na niewielkie wysokości oraz poruszanie się między różnymi poziomami. Nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwa do przenoszenia.

 • 24-07-2018
  kombajn na polu

  Trwają żniwa, pamiętajmy o bezpieczeństwie!

  Według danych statystycznych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w czasie żniw wypadkom ulega średnio jedna czwarta wszystkich osób poszkodowanych w gospodarstwach rolnych w skali roku.

 • 23-04-2018
  Laureaci konkursu

  X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

  18 kwietnia 2018 roku, w Szkole Głównej Gospodarstwa Rolnego w Warszawie, odbył się finał X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, organizowanego przez Redakcję dwumiesięcznika „Magazyn Technologii Bezorkowych. Bez Pługa”, Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Patronatem JM Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Partnerem strategicznym i współorganizatorem Konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wyświetla nowości od 11 do 20 ze wszystkich 50