ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 02-09-2019

  Współpraca KRUS z jednostkami OSP

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera rozwój ratownictwa przedmedycznego na obszarach wiejskich, które ma na celu ograniczanie skutków wypadków, w tym wypadków przy pracy rolniczej. Od prawie 20 lat Kasa współpracuje z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy wdrażaniu systemu ratownictwa przedlekarskiego poprzez wyposażanie jednostek OSP w zestawy ratownicze.

 • 04-07-2019

  Bezpieczeństwo pracy w gospodarstwach rolnych podczas żniw

  Rozpoczynają się żniwa, okres wzmożonych prac przy zbiorze zbóż i innych płodów rolnych. Pracujący w polu rolnicy częściej niż zazwyczaj narażeni są na zagrożenia wypadkowe związane z koszeniem zbóż i traw, prasowaniem i transportem ziarna, słomy oraz siana.

 • 03-04-2019

  Pamiętaj! Im więcej „promili”, tym mniej bezpieczeństwa

  Oczywistym jest, że podczas pracy zabronione jest spożywanie alkoholu. Jednak aż 17% badanych przyznaje się do konsumpcji napojów alkoholowych w miejscu zatrudnienia. W ostatniej dekadzie liczba ta wyraźnie się obniżyła, ale niestety zjawisko to nadal występuje. Picie alkoholu w środowisku pracy może nieść za sobą wiele dotkliwych skutków, ale przede wszystkim naraża człowieka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Problem ten nie omija również polskiej wsi dotykając grupę zawodową, jaką są rolnicy.

 • 29-03-2019

  Środki ochrony roślin niszczą nie tylko owady, grzyby i chwasty, ale także zdrowie człowieka

  Środki ochrony roślin (ś.o.r.) to substancje zabezpieczające rośliny uprawne przed organizmami szkodliwymi, niszczące niepożądane rośliny oraz regulujące wzrost, rozwój i inne procesy biologiczne w uprawach. Do stosowania w rolnictwie i innych gałęziach gospodarki powinno się używać wyłącznie tych zarejestrowanych w Rejestrze środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu zezwoleniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – korzystając ze środków nieznanego pochodzenia, można zaszkodzić nie tylko sobie, ale również innym.

 • 08-03-2019

  Kleszcze – kłujący temat!

  Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda budzi się powoli do życia, a wraz z nią rośnie aktywność kleszczy, która będzie trwała aż do listopada. Wiosenny wysyp tych pajęczaków odnotowywany jest obecnie na terenie całego kraju. Środowisko ich bytowania to przede wszystkim lasy liściaste (głównie krzewy sąsiadujące z wysokimi trawami), łąki, pastwiska, parki, a nawet miejskie trawniki.

Wyświetla nowości od 11 do 20 ze wszystkich 63