ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 20-12-2018

  ROLNIKU! DŹWIGAJ Z GŁOWĄ, MIERZ SIŁY NA ZAMIARY!

  CHOROBY UKŁADU RUCHU to jedna z najczęściej występujących w społeczeństwie grup schorzeń. Problem ten dotyczy szczególnie rolników. Nasilenia dolegliwości bólowych mogą prowadzić do okresowej lub trwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

 • 22-11-2018
  Znak Bezpieczeństwa KRUS

  Dlaczego warto ubiegać się o Znak Bezpieczeństwa KRUS?

  Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym zależy od wielu czynników, m.in. od stanu technicznego i rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych przez rolników w użytkowanych maszynach i urządzeniach rolniczych, a także odzieży ochronnej.

 • 11-10-2018

  Rolniku, pozwól się zauważyć – noś odblaski!

  Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Coraz wcześniej zapada zmrok, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Obecność tych zjawisk sprawia, że użytkownicy dróg stają się mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni na potrącenia czy przejechania. Niebezpieczeństwa te szczególnie dotykają mieszkańców terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak dobrze rozwinięta jak w miastach. W terenie niezabudowanym większość dróg nie posiada oświetlenia i chodników. Rolnicy często korzystają z nieutwardzonych poboczy, które nie są wyraźnie oddzielone od jezdni, co dodatkowo zmniejsza poziom bezpieczeństwa pieszych.

 • 09-08-2018

  PREWENCJA WYPADKOWA W KASIE ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

  Jednym z obowiązków Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wynikających z artykułu 63 ust.1 Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, jest prowadzenie działalności na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym.

 • 09-08-2018
  rolnik wchodzący po drabinie

  Wchodzi rolnik po drabinie…

  Drabina to bardzo przydatna i prosta w użytkowaniu konstrukcja, która znajduje się na wyposażeniu prawie każdego gospodarstwa rolnego – ułatwia wchodzenie na niewielkie wysokości oraz poruszanie się między różnymi poziomami. Nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwa do przenoszenia.

 • 24-07-2018
  kombajn na polu

  Trwają żniwa, pamiętajmy o bezpieczeństwie!

  Według danych statystycznych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w czasie żniw wypadkom ulega średnio jedna czwarta wszystkich osób poszkodowanych w gospodarstwach rolnych w skali roku.

Wyświetla nowości od 21 do 30 ze wszystkich 63