ZADANIA KRUS

A- A A+

AKTUALNOŚCI PREWENCYJNE

 • 07-12-2016

  Jak bezpiecznie posługiwać się pilarką łańcuchową

  Pilarki, piły, siekiery to narzędzia, których użytkowanie niesie ryzyko wypadku - ich części robocze są bowiem nieosłonięte i bardzo ostre. Przy pracy z tymi narzędziami należy pamiętać o stosowaniu zasad BHP.

 • 13-10-2016

  Tragiczne skutki pracy po alkoholu

  Wypadek przy pracy po spożyciu alkoholu lub środków odurzających jest winą umyślną poszkodowanego i pozbawia go prawa do świadczeń odszkodowawczych.

 • 11-10-2016

  XIV Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  W tegorocznej edycji konkursu, objętego honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w kategorii indywidualnych gospodarstw rolnych uczestniczyło 970 podmiotów (o 145, tj. o 17,6% więcej niż w roku ubiegłym).

 • 13-04-2016

  Botulizm ludzi i zwierząt – jak zapobiegać?

  Zakażenie laseczką jadu kiełbasianego (botulizm) to zatrucie drogą pokarmową. W wyniku obecności laseczek jadu kiełbasianego w pokarmie dochodzi do wytworzenia przez nie swoistego jadu (toksyny botulinowej). Toksyna botulinowa to najsilniejsza znana trucizna, która silnie uszkadza układ nerwowy.*

 • 14-12-2015

  Chroń dziecko w gospodarstwie rolnym

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że na bazie dokumentu z 1998 roku, zawierającego spis prac rolniczych niebezpiecznych i szkodliwych dla dzieci powstał "Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat".

 • 19-06-2015

  Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwach rolnych

  Od 2004 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nie prowadzi statystyk wypadków przy pracy rolniczej wśród dzieci. W 2003 roku zgłoszono do Kasy ogółem 52,6 tys. wypadków, w tym 1,4 tys. wypadków dzieci (co stanowiło 2,7% ogółu), z których 900 było wypadkami przy pracy rolniczej.

 • 19-06-2015

  Choroby zawodowe zakaźne osób ubezpieczonych w KRUS

  Choroby zawodowe zakaźne są powodowane przez zarazki i pasożyty znajdujące się w glebie, wodzie, powietrzu, ściekach, kompoście, ściekach, gnojownicy, na skórze i sierści zwierząt, a także w produktach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

 • 10-06-2015

  Dobrze traktujesz, mniej ryzykujesz

  Dobrze traktujesz, mniej ryzykujesz to hasło działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest uświadomienie rolnikom, że zwierzę nie jest przedmiotem, tylko istotą żywą; a także wskazanie zależności pomiędzy odpowiednim traktowaniem zwierząt a ryzykiem wypadków rolników podczas ich obsługi.

Wyświetla nowości od 31 do 40 ze wszystkich 50