ZADANIA KRUS

A- A A+

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii
i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie na rok 2011

134 uczniów szkół rolniczych w Krajowym finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Ergonomii Pracy w Rolnictwie, na 4100 zgłoszonych do eliminacji przez 196 szkół

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Henryk Smolarz strategicznym partnerem konkursu i fundatorem cennych nagród.


Robert Wojciechowski, uczeń II klasy Zespołu Szkół CKR w Gołotczyźnie w woj. mazowieckim, zwycięzcą I miejsca w trzecim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Ergonomii Pracy w Gospodarstwie Rolnym w 2011 r. Nagrodę od Honorowego Patrona przekazał zwycięzcy centralnego finału Podsekretarz Stanu w MRiRW Tadeusz Nalewajk. Gratulacje w imieniu KRUS przekazała Zastępca Prezesa, Janina Pszczółkowska. Robert Wojcichowski zapewnił swojej szkole po raz drugi w histoii konkursu krajowe zwycięstwo. Niekwestionowany udział w tym sukcesie  miał  jego nauczyciel, Tadeusz Matejski, przygotowujący kolejne roczniki podopiecznych do zwycięskiego finału. Gratulujemy wyników!

Oto pozostali zwycięzcy i finałowe lokaty:


 II miejsce - Krzysztof Nowak, II kl., uczeń Pana Karola Wesołowskiego z Zespołu Szkół Technicznych w Poznaniu (woj. wielkopolskie)


III miejsce - Grzegorz Kieżel, II kl. uczeń Pan Andrzeja Szumiło z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce (woj. podlaskie)


IV miejsce - Dawid Jurkiewicz, II kl., uczeń Pana Dariusza Statuckiego z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich (woj. wielkopolskie)


V miejsce - Szymon Milewski, IV kl., uczeń Katarzyny Przezwickiej z Zespołu Szkół CKR w Sejnach (woj. podlaskie).

Nim rozdano trofea, uczestników finałowych eliminacji odbywającyh się 20 maja zaproszono do pisemnego testu. W tym czasie Ich opiekunami i nauczycielami zajęli się akademiccy gospodarze.  Dla wszystkich zaproszonych przewidziano zwiedzanie pracowni dydaktycznych, badawczych, kampusu i wiele innych atrakcji przygotowanych na Dni Otwarte SGGW.

Oficjalne głoszenie wyników konkursu w gmachu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, odbyło się w obecności władz SGGW, patronów, współorganizatorów oraz sponsorów.

 

J.M. Rektor prof. Alojzy Szymański zapewnił w tej edycji konkursu pięć wolnych miejsc na studia na Wydziale Inżynierii Produkcji. Patron Honorowy - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki - 5 nagród pieniężnych dla zwycięskiej piątki uczniów. Prezes KRUS Henryk Smolarz - także pięć nagród pieniężnych - dla nauczycieli przygotowujących do konkursu zwycięską piątkę laureatów. Do puli nagród własne dodali Organizatorzy z OIKOS - wydawca ogólnopolskiego miesięcznika AGROmechanika oraz sponsorzy: YAMAHA i FARMTRAC Europe.

KRUS po raz trzeci był strategiczny partnerem konkursu, przygotowującym poradnikowe materiały nt. bhp i prowadzącym eliminacje I stopnia, które kwalifikują uczestników konkursu do centralnego etapu. Dlatego wielce satysfakcjonujące były uwagi jurorów, że młodzież w tym roku zaprezentowała jeszcze wyższy poziom kompetencji. Lepsza też była frekwencja szkół. W centralnym finale może uczestniczyć tylko jeden reprezentant danej szkoły, a było ich ponad 150. 

 Na końcowy egzamin składał się pisemny test wyboru złożony z kilkudziesięciu pytań, z możliwością wskazania tylko jednej odpowiedzi oraz test graficzny, podczas którego po minutowym pokazie planszy filmowej należało wskazać zobrazowane wadliwe przykłady.

Gratulujemy finalistom, ich pedagogom i szkołom. Ogromnie budujące są przykłady przekazywania znajomości zasad bezpieczeństwa pracy z pokolenia na pokolenie, jak u laureatów konkursu - "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - Państwa Czakonów, których syn Daniel, (na zdj. z opiekunem szkolnym Panią Joanną Górską), uczeń II klasy Zespołu Szkół Rolniczych w Międzyświeciu w woj. śląskim  dotarł w konkursie SGGW do eliminacji centralnych i planuje poprawić swój wynik. 

Nowa szansa dla wszystkich uczniów szkół rolniczych i leśnych w kraju już za rok!

 

Zapoczątkowuje pobieranie plikuzobacz powiększenie

 

Zapoczątkowuje pobieranie plikuList przewodni

Zapoczątkowuje pobieranie plikuRegulamin

Zapoczątkowuje pobieranie plikuInformator

Zapoczątkowuje pobieranie plikuWzór zgłoszenia szkoły

Zapoczątkowuje pobieranie plikuDane ucznia

Zapoczątkowuje pobieranie plikuProtokół eliminacji szkolnych