ZADANIA KRUS

A- A A+

Podsumowanie

XII Konkursu "W rolnictwie można pracować bezpieczniej"

 

Doroczny, XII konkurs dla dziennikarzy organizowany z inicjatywy KRUS dobiegł końca. Uczestniczyło w nim 28 dziennikarzy - autorów 53 audycji radiowych, 43 publikacji prasowych i 9 cyklicznych audycji emitowanych przez trzy Ośrodki TVP S.A.  Jury powołane przez Prezesa Kasy w składzie: Henryk Jaworski, dyrektor Biura Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego (przewodniczący), Maria Lewandowska, rzecznik prasowy - wicedyrektor Biura Informacji Centrali KRUS oraz główni specjaliści w Biurze Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego Centrali KRUS - Krzysztof Bielecki, Jolanta Stańska i Zbigniew Rapacki, 19 grudnia 2006 r. dokonało oceny artykułów prasowych i audycji telewizyjnych. Audycje radiowe oceniało w dniu 11 grudnia 2006 r. jury w składzie: Jan Zwoliński, kierownik Redakcji Rolnej I Programu Polskiego Radia S.A., (przewodniczący), red. Teresa Martyka-Grot, współpracownik Redakcji Rolnej I Programu Polskiego Radia S.A oraz z KRUS: Maria Lewandowska, Jolanta Stańska oraz Krzysztof Bielecki.

 


Oto tegoroczni Laureaci
.

 

W kategorii najlepszy artykuł popularyzatorski:

 

I nagroda - Monika Lipińska, Tygodnik Regionalny Podlaskie Echo Katolickie, za artykuł Rozpoczyna pobieranie plikuPolne znaki ostrzegawcze

II nagroda - Elżbieta Grzybowska, Tygodnik Płocki, za artykuł Glejt na bezpieczeństwo.


W kategorii najlepszy cykl artykułów prasowych
:

I nagroda - Janusz Pawlak, Lubuskie Aktualności Rolnicze, LODR w Kalsku

II nagroda - Krzysztof Kowalski, Tygodnik Ciechanowski

dwa równorzędne wyróżnienia: Aneta Bielarz, Tygodnik Ziemi Pleszewskiej - Życie Pleszewa,  Mariusz Szalbierz, Tygodnik Nowy.

 


W kategorii najlepsza publikacja problemowa wśród artykułów prasowych:

 

I nagroda - Monika Lipińska (Tygodnik Regionalny Podlaskie Echo Katolickie)       za artykuł Koreczki drutem faszerowane, czyli elektryka u rolnika

W kategorii: najlepszy cykl audycji telewizyjnych:

I nagroda - Tomasz Gronet, TVP SA Oddział w Bydgoszczy


dwa równorzędne wyróżnienia
: Andrzej Kisiel (TVP SA Oddział w Szczecinie - Redakcja w Koszalinie, Przemysław Lisiecki (TVP SA Oddział w Łodzi).

 


W kategorii: najlepsza popularyzatorska audycja radiowa:

I nagroda - Jolanta Danak-Gajda i Ewa Niedziałek-Szeliga

dwie równorzędne II nagrody: Jacek Panas, Polskie Radio Olsztyn SA,  Dominik Sowa, Polskie Radio Gdańsk SA.


W kategorii: najlepszy cykl audycji radiowych:

I nagroda - Beata Pietruszka, Polskie Radio Lublin SA

II nagroda - Edyta Łysiak, Polskie Radio Lublin SA

trzy równorzędne III nagrody:

            Andrzej Krystek, Polskie Radio Pik Bydgoszcz SA

            Jan Stępień, Polskie Radio Kraków SA

            ks. Leszek Szkopek, Radio Katolickie „Rodzina”

W kategorii: najlepsza problemowa audycja radiowa:
dwie równorzędne nagrody:
          Andrzej Bors - Polskie Radio Kielce,
          Andrzej Ilczuk - Katolickie Radio Podlasie.

Warszawa, 19 grudnia 2006 r.