ZADANIA KRUS

A- A A+

XI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Komunikat Przewodniczącego Centralnej Komisji Konkursowej w kategorii gospodarstw indywidualnych XI Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Komunikat Przewodniczącego Krajowej Komisji Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - XI edycja w kategorii zakładów rolnych

Lista laureatów etapu wojewódzkiego 

lp.imię i nazwiskomiejscowośćwojewództwo
1Małgorzata i Dariusz Zaręba  Jastrząbka Młodapodlaskie
2Danuta i Zbigniew Lebiedzińscy  Dziennicekujawsko-pomorskie
3Maria i Horst Ziaja  Jeżowaśląskie
4Anna i Paweł ŁukaszewiczLędowopomorskie
5Anna i Krzysztof Bugaj  Chlewiceświętokrzyskie
6Jerzy Jabłonowski  Marcelinzachodniopomorskie
7Marta i Kazimierz Kwaterowie  Krakówmałopolskie
8Agnieszka i Zbigniew Skop  Mołożówlubelskie
9Beata i Sławomir Witkowscy Konopnica łódzkie
10Iwona i Arkadiusz Cieślak Długa warmińsko-mazurskie
11Reinhard Wollny Nowa Wieś Prudnicka opolskie
12Katarzyna i Aleksander Zmyślony  Kromolicewielkopolskie
13Teofil i Marek Zygarlicki  Stary Lubliniecpodkarpackie
14Elżbieta i Wojciech Pysiak  Zdziechówmazowieckie
15Agnieszka i Ireneusz Tatarek Police dolnośląskie
16Bożena Jezierska, Szymon i Łukasz Jezierscy  Przecławlubuskie

Trwają eliminacje konkursowe w XI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013. W tym roku w kategorii gospodarstw indywidualnych uczestniczy 980 gospodarstw.

Komisje konkursowe, powołane przez dyrektorów oddziałów regionalnych KRUS, w całym kraju wizytują obecnie gospodarstwa zakwalifikowane do udziału w konkursie.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, komisje te będą sprawdzać przede wszystkim stopień występowania zagrożeń wypadkowych, ale również ocenią estetykę gospodarstw oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy.

Podczas wizytacji komisje będą też przypominać o zwiększonym zagrożeniu wypadkami w czasie spiętrzenia sezonowych prac. Im mniej będzie takich zagrożeń, tym większa szansa na zwycięstwo.

Warto, by nie tylko rolnicy uczestniczący w dorocznym konkursie o miano najbezpieczniejszego poświęcili trochę czasu na dokonanie przeglądu całego gospodarstwa i na bieżące usuwanie zagrożeń, które mogą stać się przyczyną wypadku przy pracy. Każdy natomiast uczestnik konkursu, który poczyni starania, aby zmniejszyć ryzyko zagrożenia wypadkami podczas czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa, zadba o estetykę i ład, może uważać się za osobę wygraną - ponieważ jego praca będzie dużo bardziej bezpieczna.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Tradycyjnie Prezes KRUS zapewnia główną nagrodę dla zdobywcy I miejsca w etapie centralnym.

Wkrótce, bo już pod koniec czerwca, poznamy szesnastu laureatów wojewódzkich, których gospodarstwa będą w lipcu wizytowane przez Centralną Komisję Konkursową, powołaną przez Prezesa KRUS.

Skalę zainteresowania XI konkursem KRUS w województwach ilustruje mapa.

 

Regulamin

Zgłoszenie do konkursu


 

Poprzednie konkursy 

Galeria zdjęć z uroczystego podsumowania Konkursu